Perteklinė drėgmė, balos, pažliugęs dirvožemis ar net sušlapusios sienos gali indikuoti apie tai, jog reikalingas drenažo įrengimas. Drenažo įrengimas gali padėti išspręsti problemas, susijusias su pernelyg didelėmis drėgmės ir vandens sankaupomis, apsėmimais, padidinti buities ar darbų komfortą. Norint, kad toks projektas būtų įgyvendintas sėkmingai ir teiktų naudą namams ar objektui, būtina jį patikėti profesionalams. „Statybų panorama“ siūlo jums galimybę rezervuoti tokias paslaugas internetu. Jeigu jums aktualu sklypo, namo ar teritorijos drenavimas – nedvejodami kreipkitės.

Drenažo įrengimo darbai


Drenažo įrengimas prasideda nuo objekto ir projekto apžiūros, planavimo bei pasiruošimo darbų. Projektavimo eiga priklauso nuo to, kokie konkrečiai poreikiai drenažui, ar nenubėga tik lietaus vanduo, ar yra ir labai daug vandens pačiame dirvožemyje. Tad gali būti reikalingas paviršinis drenažas, giluminis drenažas. Egzistuoja aibė sprendimų, iš kurių ekspertai parengia geriausią sprendimą (ertiminis – sluoksninis, tranšėjinis, žiedinis ar kiti).


Kuomet reikalingas sklypo drenažo įrengimas, bene dažniausiai parenkamas horizontalusis drenažas. Sausintuvai išklojami horizontaliai, sudarant nedidelį nuolydį. Įrengimo darbų trukmė tiesiogiai priklauso nuo projekto apimties bei sudėtingumo. Įvertinę užduotį, „Statybų panorama“ komandos atstovai pateiks jums sąmatą, kurioje bus darbų kaina bei informuos, kiek preliminariai truks montavimas.


Kodėl reikalinga drenažo sistema?


Drenažo sistema labiausiai reikalinga tuomet, kada žemė prastai įgeria gruntą arba, kai drėgmės aplinkui yra per daug. Pernelyg didelė santykinė drėgmė ir drėgmės sankaupos (balos ir telkiniai) gali kenkti konstrukcijoms ir namų tvirtumui. Drenažo sistema leidžia perteklinę drėgmę perkelti iš vienos vietos į kitą, kur ji nebūtų kenksminga namų ar kitų statinių konstrukciniams elementams. Drenažo įrengimo kaina visuomet bus žemesnė už kapitalinio remonto ar naujo objekto statymo išlaidas, tad šį sprendimą priimti tikrai verta.