Turbūt bene visuose sklypuose, namuose ir teritorijose būna reikalingas trinkelių klojimas. Šis procesas – tai vienas iš pagrindinių eksterjero dizaino etapų, kuriam reikalingas, darbų planavimas, specialus pasiruošimas bei atlikimas. Geriausi rezultatai pasiekiami, kai darbuojasi puikiai savo darbą išmanantys specialistai.


Trinkelių klojimo etapai


Būtų klaidinga manyti, jog tik atvykus į objektą, už poros minučių jau galimas trinkelių klojimas. Norint, kad rezultatas būtų geras ir darbų atlikimo sąlygos tenkintų abi puses, reikia pradėti nuo apžiūros ir pasiruošimo. Apžiūra ir paruošimas darbams trunka labai įvairiai, tačiau dažniausiai gana greitai galime įvertinti mąstą bei pateikti sąmatą darbų atlikimui. Klientui priėmus sprendimą, sutariama data ir tuo laiku į objektą atvyksta mūsų komanda, pasiruošusi dirbti.


Grunto paruošimas, reljefo lyginimas ir matavimai privalo būti atlikti tam, kad nebeliktų tikimybės brokui ar nepatenkinamai darbų kokybei. Klojimas ant smėlio pradedamas turint matavimus ir kitus skaičiavimus, pasiruošus medžiagas ir atsigabenus techniką. Prasidėjus trinkelių klojimui, ant betoninio pagrindo ar kito, darbai vyksta pilnu pajėgumu. Priklausomai nuo objekto dydžio ir reljefo tipo, trinkelių klojimas gali trukti nuo 1 darbo dienos iki savaitės. Klojimo metu, erdvę, kurioje klojamos trinkelės, reikėtų palikti laisvą, todėl pasirūpinkite apėjimais ir praėjimais, kad darbai nepasistūmėtų atgal ar kažko nereikėtų kartoti. Taip taupomas jūsų laikas!


Trinkelių klojimo pasiruošimo darbai


Trinkelių klojimas pradedamas ne iš karto. Reikalingi ir specialūs pasiruošimo darbai. Visų pirma – matavimai, skaičiavimai, kontūrų ir reljefo nustatymas. Dažniausiai šiame etape naudojamas nivelyras, kuris padeda tiksliai nustatyti aukščius. Atliekant šį etapą, gali būti pasiūlomi įvairūs sprendimai, tokie, kaip trapai, nuotekų surinkimo angos ir kita.


Tuomet pereinama prie grunto analizės – kasimo. Nuo grunto tipo priklauso ir galimų sprendimų įgyvendinimas, tad labai svarbu ar trinkelės bus klojamos ant molio, priesmėlio, kieto grunto ir t.t.. Čia svarbu žinoti ir kitų inžinerinių mazgų lokacijas (kanalizacija, elektra, dujotiekis ir t.t.).


Priklausomai nuo grunto, atliekamas tankinimas ir žemės paruošimas. Pilami: smėlis, žvyras, skalda. Prieš pradedant kloti, dar galutinai suderinami ornamentai ir trinkelių raštas. Priklausomai nuo to, kur bus trinkelės (takelis, šaligatvis, užvažiavimas, pravažiavimas ir t.t.), gali būti rekomenduojamas kitoks pagrindas, t.y. raštas.


Trinkelių rūšys


Trinkelių klojimo kaina įprastai priklauso ne tik nuo projekto masto ir apimties, tačiau ir nuo naudojamų medžiagų. Tad trinkelių dėjimo kaina priklausys nuo to, kokias plyteles pasirinksite ir kokio dydžio teritoriją reikia iškloti. Apžvelgsime populiariausias kieme naudojamas trinkelių rūšis.


Betoninių trinkelių klojimas – bene populiariausia paslauga šioje kategorijoje. Betonas daug kam imponuoja dėl nuosaikios, prie visko derančios estetikos, pakankamai patrauklios kainos ir galimybės iškloti net ir didelius plotus. Betoninių trinkelių klojimo kaina tėra tik vienas iš pagrindinių privalumų, jų galima įžvelgti ir daugiau.


Betoninės trinkelės turi atitikti įvairius standartus ir reikalavimus. Šaligatvio, vejos plytelės, grindinio trinkelės, gatvių bordiūrai, vejos bordiūrai turi atitikti kitokius LST EN reikalavimus tam, kad būtų galima jas pritaikyti ir naudoti.


Vis populiarėja ir prabangiau atrodančios, išskirtinės granito trinkelės. Nors tokių trinkelių klojimas bus daromas aukštesne kaina nei, pvz., lyginant su betonu, galutinis rezultatas bemaž visuomet atrodo prabangiai ir išskirtinai, todėl tie klientai, kurie gali sau leisti granitą, dažnai jas ir renkasi.


Vienas svarbiausių parametrų renkantis trinkeles yra jų stipris bei tai, kaip jos sugeria vandenį (įmirkimas/įgeriamumas). Plytelės/trinkelės turi neįgerti pernelyg daug vandens, kadangi žiemos metu arba esant dideliems temperatūrų svyravimams, galima sukelti deformacijas ir pažeisti pačią trinkelę. Lietuvoje turime labai permainingą klimatą, todėl geriau įsigyti kokybiškas trinkeles, nepaisant to, kad tokių trinkelių klojimas ( kaina) ir bus kiek brangesnis. Užsitikrinsite ilgaamžiškesnį naudojimą!


Daug kam ima vis labiau patikti grubaus, abrazyvaus arba šiurkštesnio paviršiaus betoninės trinkelės. Jų paviršiuje, po apdirbimo, lieka grubus marmuro ir granito mišinys. Šią dangą mėgsta ir viešųjų erdvių valdytojai ir tie namų ar sklypų savininkai, kurie ieško išskirtinumo. Šios trinkelės net ir žiemą nebūna tokios slidžios (dėl paviršiaus), tad puikiai tinka ten, kur daug judama ir vaikštoma. Idealiai tinka ne tik aplink jūsų namus, bet ir bendruomenės erdvėse.


Žvelgiant į tai, kaip trinkelių dėjimas skiriasi kaina ar kitomis sąlygomis, negalima pateikti tikslių kainų prieš įvertinant jūsų objektą. Jeigu norite kokybiškai išklotų trinkelių ant savo vejos, šaligatviuose, palei kelią, garažą ar kitose sklypo vietose, gali būti verta rinktis ne tik įprastas, bet ir didesnę apkrovą atlaikančias arba kitaip apdirbtas plyteles. „Statybų panorama“ komandai rūpi jūsų poreikiai, todėl padedame įgyvendinti ir nestandartinius projektus bei randame labiausiai estetinius lūkesčius ir finansines galimybes atitinkančias medžiagas.


Kodėl verta rinktis technikosnuoma24.lt paslaugas?


Jūsų patogumui dirba „Statybų panorama“, kuri teikia pačias įvairiausias, profesionalias ir kokybiškas statybų bei aplinkos tvarkymo paslaugas. Viena iš jų – trinkelių klojimas. Mūsų komanda turi ilgametę patirtį bei naudoja moderniausią techniką, pritaikoma laiko patikrinta technologija tam, kad pavyktų pasiekti geriausią rezultatą. Mūsų trinkelių klojimo pavyzdžiai ir sėkmės istorijos iš daugybės privačių bei verslo klientų visoje Lietuvoje įrodo, kad galite mumis pasitikėti ir patikėti mums trinkelių klojimą savo objekte.